Wirtualne spotkanie z ekspertem branży transportu drogowego

Zapisuję się na wirtualne spotkanie

Praktyczne aspekty pracy kierowców

BEZPŁATNE WYDARZENIE

27 września 2024 godz. 12:00

wydarzenie online

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Start wydarzenia za:

O wirtualnym spotkaniu z ekspertem:

Zapraszamy na wyjątkowy webinar, skierowany do wszystkich związanych z branżą transportu drogowego – zarówno kierowców zawodowych, jak i zarządzających firmami transportowymi. W trakcie tego wydarzenia, krok po kroku, omówimy najważniejsze kwestie prawne, techniczne i organizacyjne, które są kluczowe w codziennej pracy na drodze. Dzięki temu szkoleniu zyskasz pewność, że Twoje działania są zgodne z najnowszymi przepisami, a Twoja firma unika kosztownych błędów.

Dowiesz się:

Zapraszamy przede wszystkim:

  • właścicieli firm transportowych
  • specjalistów ds. transportu i kierowników działów transportu
  • osoby rozliczające czas pracy kierowców
  • kierowców ciężarówek, autokarów i pojazdów dostawczych

Korzyści:

  • udział w bezpłatnym wydarzeniu
  • możliwość zdobycia praktycznej wiedzy przydatnej w codziennej pracy
  • omówienie norm czasu pracy kierowców niezbędnych do wykonywania transportu drogowego i przewozów na potrzeby własne
  • forma online, dzięki której możesz obejrzeć wydarzenie w dowolnym miejscu
  • o obowiązkach kierowcy i firmy w zakresie uprawnień do prowadzenia pojazdów, badań oraz kwalifikacji zawodowych
  • o zmianach wynikających z pakietu mobilności związanych z wydłużeniem dziennego i tygodniowego czasu prowadzenia pojazdu
  • o zmianach w zakresie stosowania tachografów

Program wirtualnego spotkania z ekspertem

12.00

Rozpoczęcie

Chcę być kierowcą zawodowym: wymagania prawne, badania, kwalifikacje

Podczas wykładu zostaną omówione wymagania dla kierowców zawodowych. Przedstawione zostaną obowiązki kierowcy i firmy w zakresie uprawnień do prowadzenia pojazdów, badań oraz kwalifikacji zawodowych. Zostaną także zaprezentowane dodatkowe wymagania dla obcokrajowców. Szkolenie będzie zwierało elementy wymagane podczas kontroli krajowych i zagranicznych służb kontrolnych zarówno podczas kontroli na drodze, jak też w siedzibie firmy.

Program wykładu >>

Program wykładu:

  • regulacje prawne
  • wymagania dla kierowców zawodowych
  • badania dla kierowców i kwalifikacje zawodowe
  • wymiana prawa jazdy
  • obowiązki kierowcy i firmy
  • dodatkowe wymagania dla obcokrajowców
Icon

Dodatkowa 1 lub 2 godz. na dojazd do bazy lub do domu: kiedy można stosować i jak to dokumentować?

W trakcie wykładu zostaną zaprezentowane zmiany wynikające z pakietu mobilności związane z wydłużeniem dziennego i tygodniowego czasu prowadzenia pojazdu oraz zasady rekompensat z tytułu wydłużenia jazdy o jedną lub dwie godziny. Omówione będą w szczególności sposoby dokumentowania wydłużenia oraz najczęstsze błędy kierowców i firm w stosowaniu tego odstępstwa.

  • wydłużenie czasu jazdy
  • dokumentowanie wydłużenia
  • błędy kierowców i firm w stosowaniu odstępstwa
Icon

Zmiany w tachografach

W trakcie wykładu zostaną zaprezentowane zmiany w zakresie stosowania tachografów. Powiemy kto i kiedy będzie musiał posiadać tachograf V generacji, jakie są korzyści i obowiązki dla kierowców i firm wynikające z nowych tachografów. Wyjaśnimy także, co z kratami do tachografów, które będą musiały być wymienione i kiedy? Omówione będą także problemy z pełnym wdrożeniem nowych tachografów oraz jak wpłynie na kierowców firmy wydłużenie okresu kontrolnego. Podczas wykładu omówiona będzie też kwestia instalacji tachografów w busach powyżej 2,5t.

  • wstęp
  • kalendarium wymiany tachografów
  • korzyści z nowych rozwiązań oraz różnice pomiędzy starymi i nowymi wersjami
  • karty do nowych tachografów
  • problemy z wdrożeniem nowych rozwiązań
  • tachografy w busach
  • wydłużenie okresu kontrolnego
  • podsumowanie
Icon

Najczęstsze błędy w stosowaniu pakietu mobilności

Pakiet mobilności obowiązuje już kilka lat, a ciągle występują błędy w jego stosowaniu. W trakcie wykładu zostaną omówione najczęstsze nieprawidłowości dotyczące zasad rejestrowania aktywności kierowców oraz czasu pracy wynikające z pakietu mobilności . W szczególności omówione będą uchybienia związane z wpisami ręcznymi, wydłużeniem czasu pracy oraz odpoczynkami tygodniowymi według zmienionych zasad. Powiemy nie tylko o błędach kierowców, ale też leżących po stronie ich przełożonych.

  • rejestracja aktywności kierowcy
  • zjazd na odpoczynek
  • odpoczynek tygodniowy 2 x 24h
  • powrót kierowcy co trzy lub cztery tygodnie
  • co trzeba wiedzieć?
Icon

Przewidywany czas zakończenia:

14.30

EKSPERT

Adam Gorgol

Prawnik, pracownik służb kontrolnych transportu drogowego z wieloletnim doświadczeniem.

Doradca DGSA w przewozie towarów niebezpiecznych (ADR), ekspert z problematyki transportu drogowego, w tym czasu pracy kierowców. Doświadczony szkoleniowiec kierowców, kadry zarządzającej firm i funkcjonariuszy różnych organów kontrolnych transportu drogowego.

Autor licznych publikacji dotyczącej tematyki transportowej, w szczególności obejmującej problematykę tachografów i czasu pracy kierowców.

ORGANIZATORZY

FAQ

square

Kiedy i gdzie odbywa się wydarzenie?

Wydarzenie odbywa się online 27 września 2024 r. od godz. 12.00 Obejrzysz je w dowolnym miejscu za pomocą wybranego urządzenia.

hide
square

Jak mogę obejrzeć wydarzenie?

Wystarczy, że zapiszesz się za pomocą formularza, a link z nagraniem otrzymasz na swoją skrzynkę pocztową. Sprawdź SPAM, jeśli wiadomość nie dotrze w ciągu kilku minut.

hide
square

Czy wydarzenie odbędzie się na żywo?

Nie, wydarzenie nie jest prowadzone na żywo

hide
square

Co jeśli zapiszę się ale nie będę mogła/mógł uczestniczyć w wydarzeniu?

Po zakończeniu wydarzenia każda z osób, która zapisała się na nie, otrzyma link z gotowym nagraniem do odtworzenia w dowolnym momencie.

hide

WYPEŁNIJ PROSTY I BEZPIECZNY FORMULARZ

* Pole oznaczone gwiazdką jest obowiązkowe

Wiedza i Praktyka sp. z o.o., ul. Łotewska 9A, 03-918 Warszawa,

tel.: (22) 518 29 29, e-mail: cok@wip.pl

Numer NIP: 526-19-92-256, Numer KRS: 0000098264 - Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie

XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Wysokość kapitału zakładowego: 200 000 zł.